Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Міський семінар – практикум вчителів зарубіжної літератури

10 лист. 2017
На базі комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №21» відбувся міський семінар-практикум для вчителів зарубіжної літератури

10 листопада 2017 року на базі комунального закладу «Середня загальноосвітня школа  №21» (директор  Головаха Л. М. ) відбувся міський семінар-практикум  для  вчителів зарубіжної літератури за темою «Використання мультимедійних технологій на уроках зарубіжної літератури з метою стимуляції креативності учнів».

Відкриваючи семінар, методист методичного кабінету департаменту з гуманітарних питань Згама Т. П. наголосила   на пріоритетних завданнях Концепції нової української школи, формуванні предметних компетентностей й компетенцій відповідно до змістових ліній   і акцентувала увагу  на доцільності  та необхідності проведення  заходів, які  спонукають обмінюватись педагогічним досвідом з колегами.

Під час семінару вчителі мали можливість відвідати урок у   7 класі «Гуманістичний пафос повісті В. Бикова «Альпійська балада»», який запропонувала колегам вчитель зарубіжної літератури  Бредун Н. Ф.. На уроці були представлені інноваційні форми роботи з учнями із застосуванням мультимедійних технологій, які  сприяли розвитку комунікативного та соціокультурного компонентів у вивченні літератури.

Плідною була робота вчителів в рамках майстер-класу  «Буктрейлер – сучасна форма роботи на уроках зарубіжної літератури», який провела вчитель зарубіжної літератури Головаха Л. М.. Учасники семінару-практикуму  створювали  власні буктрейлери, спробувавши себе в ролі сценариста, художника-мультиплікатора , режисера.

Незабутні враження у присутніх залишило відвідування тренінгу «Розвиток емоційного інтелекту та творчих здібностей особистості за допомогою використання психотехніки МАК: креатив 1,2», який провела  практичний психолог Нагорна  О. Ю.. Тренінгове заняття дало змогу зрозуміти  символічне й метафоричне значення асоціативних карт, які дозволяють отримати доступ до цілісної картини власного «Я».

Учителі  проявили творчість, натхнення, втілили власні бажання під час  кокологічної гри з розкриття творчого потенціалу особистості. Бараннік І. Б., вчитель з основ здоров’я,  пропонувала гостям уявити себе у звичайних та випадкових ситуаціях і дати відповіді на прості питання, за допомогою яких можна розкрити свій внутрішній потенціал.

Працюючи в групах, учителі зарубіжної літератури стали активними учасниками стріт-челенджу «Модернізм – подорож новою реальністю» і з успіхом подолали   запропоновані чек-поінти.

Підводячи підсумки, учасники семінару мали змогу обмінятися творчими планами, думками щодо викладання зарубіжної літератури в умовах Нової української школи.

Після проведення заходів з використанням мультимедійних технологій завжди з’являються нові ідеї. Це ще раз доводить, що дана технологія є не тільки педагогічною технологією з встановленими правилами, принципами та набором прийомів, але й динамічним, розвиваючим підходом до  навчання. Зміст освітнього процесу полягає не в суворому дотриманні алгоритму, а у вільній творчості педагогів і учнів, які працюють з використанням нових технологій.

Учителі зарубіжної літератури дали високу оцінку проведеним заходам.