Свято українського фольклору

17 лист. 2017
Справжнє свято українського фольклору з танцями, піснями, невтримним запалом та жартами під назвою «Осінній ярмарок» відбулося в СЗШ №21 м.Кам᾿янського!

17 листопада 2017 року на базі комунального закладу «Середня загальноосвітня школа № 21» м.Кам᾿янського відбулося справжнє свято українського фольклору з танцями, піснями, невтримним запалом та жартами під назвою «Осінній ярмарок». Це веселе стилізоване костюмоване шоу організували вчитель початкових класів Писаревська Аліна Павлівна й викладач української мови та літератури Нагорна Ольга Юріївна, яким вдалося реалізувати концепцію наступності початкової та середньої шкільних ланок, залучивши до активної участі у виховному заході учнів 2-А та 6 класів.

Діти з великим бажанням та нестримним ентузіазмом перехопили ідею висвітлення народних традицій наших давніх предків, які дійшли і до нашого часу. Яскравим прикладом цьому став український ярмарок, на який усі учасники заходу, в тому числі і батьківська колегія, зібрали осінню городину, смачні плоди з фруктових дерев, гончарські старовинні вироби, побутові речі з петриківським розписом, вишиті обрядові рушники, витинанки та етнічний  одяг. Таким чином актова зала перетворилася  на справжнє місце торгівлі, де учні були головними учасниками подій. Тут в інсценізованій формі учні пропонували свій товар, рекламуючи його усім присутнім, обмінювали його на інші цікаві речі та й навіть хвалилися вирощеними овочами, фруктами, зерновими культурами, медом, хлібом, гончарними і ткацькими виробами.

На сповнене магічних і захоплюючих обрядів свято були запрошені школярі початкової школи, адміністрація, батьки й родичі виступаючих учнів. Молоді артисти «Осіннього ярмарку» розважали гостей українськими піснями, гуморесками, танцями, забавами. Не оминули акторської участі й організаторки святкування, які разом зі своїми учнями стояли на сцені в ролі двох сусідських кумів. Ці дві селянські жінки хотіли якомога швидше потрапити на ярмарок, але в дорозі їх затримали цигани.

Родзинкою свята став циганський жагучий танець, який додав ярмарку особливого колориту. Концертну програму завершили давнім обрядом вручення короваю директору СЗШ № 21 Головасі Л.М., бажаючи школі достатку та процвітання на подальші роки.

По завершенню шоу діти, які брали  участь у ярмарку, мали слушну нагоду сфотографуватися разом зі своїми батьками, залишивши собі на згадку чарівні моменти  справжнього свята фольклору. Загалом на святкуванні панувала атмосфера добра, єдності та проникливої гармонії.