Міський семінар учителів початкової школи з теми «Створення інноваційного освітнього середовища початкової школи для забезпечення індивідуальної траєкторії розвитку особистості молодшого школяра»

12 квіт. 2018
12 квітня 2018 року в СЗШ № 21 відбувся міський семінар-практикум учителів початкової школи з теми «Створення інноваційного освітнього середовища початкової школи для забезпечення індивідуальної траєкторії розвитку особистості молодшого школяра».

12 квітня 2018 року в СЗШ  № 21 відбувся міський семінар-практикум учителів початкової школи з теми «Створення інноваційного освітнього середовища початкової школи для забезпечення індивідуальної траєкторії розвитку особистості молодшого школяра», метою якого було  ознайомити учасників семінару з системою роботи школи в умовах впровадження нового Державного стандарту.

Відкрила семінар методист методичного кабінету департаменту з гуманітарних питань Коваленко Тетяна Олександрівна, яка привітала та наголосила про важливість теми семінару у період підготовки до роботи в умовах «Нової української школи», стимулювання професійного зростання вчителів.

Вступною частиною семінару стала візитка школи «Всі як один - 21» та презентація педагогічного колективу  директором школи Головахою Ларисою Миколаївною.

Під час доповіді заступника директора з НВР Лосєвої Людмили Борисівни учасники активізували свої знання про складові освітнього  середовища школи   та ролі педагогів в організації інноваційних процесів в ньому.

Наступним етапом був методичний марафон у ході якого гості школи - вчителі міста  відвідали відкриті уроки, майстер - класи,   психологічну студію.

Урок - мовний серпантин  з української мови в 3-А класі вчителя Баландіної Любові Василівни з теми «Закріплення знань про прикметник як частину мови» вразив насиченістю різноманітних і оригінальних видів роботи, динамічністю, емоційністю та сучасністю, цікавою колективно створеною ментальною картою з теми.

Інноваційний та дослідний характер мав урок – захист навчального проекту з літературного читання в 4-Б класі тему «Г. К. Андерсен – великий казкар», який провела вчитель Луг Наталії Михайлівни із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій. Учні демонстрували власно створенні презентації, книжки,  скульптури. На уроці діти дослідили автобіографічні мотиви автора в казці  «Гидке каченя» і встановили  формулу успіху.

В  оригінальній формі «Студія 21-го каналу» провела  урок-квест  з математики на тему «Вправи на закріплення вивчених таблиць множення і ділення» вчитель 2-А класу Писаревська Аліна Павлівна. Компетентнісний підхід,  випереджаюче навчання у формуванні логіко-математичних уявлень молодших школярів було характерною рисою уроку.

Методи, прийоми, засоби навчання, що застосували вчителі на уроках, сприяли активізації діяльності учнів, формували творчі і пізнавальні здібності, стійкий  інтерес до вивчення  матеріалу.

Учасники семінару   були активними і творчими  у майстер-класах «Комплексний вплив на учнів засобами мистецтва образотворення - техніка кінусайга», який провела вчитель початкових класів Вишницька Світлана Миколаївна,  та «Створення інтерактивної папки - лепбуку», проведеного практичним психологом Читаковою Іриною  Миколаївною,  на яких вчителі ознайомились з новою технікою образотворення та багатофункціональним, дослідно-практичним методом групового та індивідуального навчання як леп бук.

Психологічна студія «Розвиток емоційного інтелекту та творчих здібностей особистості за допомогою використання АRТ-технік» представлена практичним психологом Нагорною О. Ю.  викликала жвавий інтерес та зацікавленість учасників семінару. Мультітерапія, кляксографія, штрихування, кольоро- та музико-терапія – це психотехніки, які налаштовують на діалог із самим собою, а також допомагають розкрити внутрішній потенціал особистості.

Логічним завершенням практичної частини семінару став  інтерактивний захід з проблеми «Умови для формування творчої  особистості молодшого школяра» у формі стріт-челленджу, який  підготувала  і провела заступник директора з НВР Лосєва Л. Б..

Учасники семінару ще раз переконались в тому, що  створення інноваційного освітнього середовища початкової школи для забезпечення індивідуальної траєкторії розвитку особистості молодшого школяра це наполеглива, систематична діяльність вчителя і учнів. Це робота  не одного дня, а щоденної праці всіх учасників освітнього  процесу.

Підсумовуючи все побачене та задіяне,  методист методичного кабінету департаменту з гуманітарних питань Коваленко Т.О. провела обговорення та аналіз заходів  семінару, який отримав схвальні відгуки.

Семінар був змістовним та плідним, що надало вчителям нових сил та натхнення в подальшій педагогічній діяльності.

Під час педагогічного діалогу були вироблені рекомендації для подальшої роботи у даному напрямку.