Класна оцінка

10.04.2018. Учні 9-10 класів СЗШ № 21 відвідали « Музей АТО»

10 квіт. 2018
10 квітня 2018 року учні 9-10 класів СЗШ № 21 відвідали « Музей громадянського подвигу жителів Дніпропетровщини».

На порівняно невеликій музейній території відвідувача охоплює моторошне відчуття присутності в АТО, де щойно закінчився запеклий бій.

Спалена й розстріляна техніка, закіптюжені дорожні вказівники з назвами міст Донбасу, бетонні плити блокпосту, підірвана зупинка, гільзи від снарядів, численні інші артефакти, які створюють у тиловому місті атмосферу боїв антитерористичної операції.

Коли дивишся на цю інсталяцію, тебе охоплюють  змішані почуття.  Ти ніби то і тут, і там одночасно…свіженький газон поряд з продірявленими табличками-назвами міст, багато з яких вже стали привидами. Біль поряд з красою природи, смерть поряд з життям. Це те, про що ми не повинні забувати.

Неймовірні враження справила унікальна мультимедійна зала, де зображення передається на 360 градусів і відчувається “ефект присутності”. Учням школи  показали фільм про учасників АТО, волонтерів, медиків, які рятують життя поранених. У фільмі  в хронологічній послідовності представлені події останніх трьох років – від окупації Криму до сьогодення.

Саме під час демонстрації фільму стає зрозумілим, що війна поряд з нами, що Дніпро- це фактично тилове місто, і ми повинні бути вдячними тим, хто ризикуючи своїм життям, дарує нам мирне небо над головою і рідну землю, на яку не ступила нога окупанта.

Особливо важка, з моральної точки зору, “Зала Пам’яті” – півтисячі портретів людей, які віддали на Донбасі свої життя, захищаючи Україну. Серед них ми побачили і наших земляків.

Щиро дякуємо за організацію екскурсії громадській організації «Патріот 2015» і департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради.