Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Учнівське самоврядування

Загальна система роботи  учнівської ради «Лідер» CЗШ №21

Учнівське самоврядування у школі організовано у вересні 2000 року на  загальношкільному та класному рівнях. Основними функціями діяльності учнівської ради школи є: організаторська, виховна, контролююча, стимулююча.  Загальношкільним органом учнівського самоврядування є рада лідерів , яка обирається щорічно на початку кожного навчального року. До складу ради лідерів входять старости класів, голови рад.

Для виконання рішень ради лідерів створені центри з таких основних напрямків роботи: навчальна рада – «Знання», інформаційна рада «Юніор», рада з питань культури та відпочинку – «Дозвілля», рада з дисципліни та порядку – «Право», рада суспільно корисних справ – «Турбота», господарська рада – «Господарочка». Враховуючи традиції та потреби школи, інтереси і запити школярів, рада лідерів складає конкретний план виховних заходів на навчальний рік, заслуховує звіти рад, класних органів самоврядування.

Провідною ідеєю дитячого об’єднання є виховання:

Л  – людяних;

І   – ініціативних;

Д  – дружних;

Е  – енергійних;

Р  – роботящих дітей.

Члени учнівського самоврядування школи дотримується таких правил:

1.  Сміливіше внось свої пропозиції;

2.  Думку викладай розважливо;

3.  Перш ніж приймати рішення, навчись бездоганно його виконувати;

4.  Не соромно помилятися, соромно не вміти і не бажати виправитися;

5.  Зауваження приймаються, пропозиції виконуються;

6.  Твори, фантазуй сміливіше;

7.  Не відкладай на завтра вирішення питання, які необхідно і можна вирішити сьогодні;

8.  Прийняв рішення -  виконуй! Доручив іншим – довіряй! Довіряючи-перевіряй! Перевіряючи – допомагай! Допомагаючи - не підміняй!

Велику роль у роботі учнівського самоврядування відіграє методична допомога з боку педагогічного колективу. Рішенням педагогічної ради за кожним центром закріплюється педагог - консультант:

-         навчальна  рада – заступник  директора  з  навчально-виховної  роботи  Лосєва Л.Б.

-         рада лідерів – педагог-організатор  Невстакай В.В.;

-         рада з питань туризму та спорту – вчитель фізичної культури

Бабенко С.І.;

-         рада суспільно корисних справ - вчитель історії Кольцова О.М.;

-         інформаційна рада - вчитель географії Савош Т.І.;

-         рада з питань культури та відпочинку - вчитель основ  здоров’я

Бараннік І.Б.;

-         рада з дисципліни та порядку - вчитель  фізичної культури

Мартишов О.В.;

-         господарська  рада - вчитель  трудового навчання Коваленко В.М.

На базі початкової школи створено дитяче об’єднання «Веселкова країна», яке працює за проектом «Сім криниць людяності». Дитяче об’єднання «Веселкова країна» підпорядковане учнівській раді «Лідер». У «Веселковій країні» працюють центри: навчання і творчості, культури і відпочинку, туризму і спорту, преси та інформації, дисципліни і порядку, суспільно корисної праці.

Девіз «Веселкової країни»: «Ми зовсім юні, нам треба жити, край отчий любити, добро боронити і виростати, щоб нашій  державі опорою стати». Програмні документи дитячого об’єднання: Статут, Конституція, які складені  відповідно  до  статей  Декларації  прав  та  обов’язків  дитини  СЗШ № 21.

Організує роботу учнівського об’єднання, координує співпрацю, надає методичну допомогу школярам педагог – організатор.

У роботі дитячого об’єднання «Веселкова країна» використовуються різноманітні форми і методи: засідання, зустрічі, рейди-перевірки, випуск інформаційних вісників, організація і проведення різноманітних свят, конкурсів, змагань.

Засідання активу об’єднання проводяться 1-2 рази на місяць, навчання активу  - один раз на місяць.

Мета діяльності «Веселкової країни» зробити шкільне життя яскравим; позбутися стереотипів і шаблонів у мисленні та діях; знайти найоптимальніші стратегії для розвитку креативної особистості.

Учнівське самоврядування в школі є добровільним обєднанням учнів та засобом організації навчального процесу. Також учнівська рада є організацією, яка створена  учнями і для учнів, тому впроваджуються  принципи організації учнівського самоврядування: звітність, гласність, рівноправність, ініціативність, контроль, виборність, змінність.

Значну роль у вихованні громадянина відіграє співпраця учнівського самоврядування з євроклубом «Дружба», провідною метою якого є виховання патріота, інтернаціоналіста, проведення екологічної, пошукової, волонтерської роботи.

Учнівське самоврядування нашої школи – це ефективна форма підготовки свого гідного і прогресивного майбутнього.