Шлях  становлення  КЗ  СЗШ  № 21

Середня  загальноосвітня  школа № 21 гостинно  відкрила  двері 1 вересня 1985 року для 1560 учнів. Школа розташована на  лівому  березі  Дніпра,  на  3  мікрорайоні, в затишному сонячному лісовому масиві, поряд з Будинком дитячої творчості, еколого-туристичним центром «Орлан», лівобережною школою мистецтв, філією художньої та спортивної школи.

Першим  директором  школи  був  Остроух  Анатолій  Микитович,  вчитель фізики.

З  1986 року   очолює   школу   директор   Васілісіна Н.В.,   вчитель   німецької  мови, спеціаліст  вищої  категорії,  звання  «вчитель-методист»,  «Відмінник  освіти  України»,  має нагороди:

•
  •     - грамота управління освіти і науки міської ради;
  •
  •     - грамота  головного управління освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації;
  •     - Почесна  грамота  Міністерства  освіти  і  науки  України;
  •
  •     - Нагрудний  знак  «Василь  Сухомлинський»

Двічі  наша  школа  змінювала назву:  в 1992 році з середньої  школи № 21 на середню загальноосвітню школу № 21, а з грудня  2011 року школа називається  - комунальний заклад «Середня загальноосвітня школа №21 м. Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради.

В  нашій  школі  працювали  Сбоєва  Людмила  Іванівна,  яка  очолила  НВО-ліцей НІТ  і  Теліпко  Лідія  Іванівна,  яка  працювала  начальником  міського  управління освіти  і  науки  м. Дніпродзержинська,  а  потім  директором  НВК № 22.

Школа багата цікавими традиціями, науковими знахідками, талановитими висококваліфікованими учителями. Серед них:

• учителів – методистів – 9
  • старших учителів –  10
  • Відмінників освіти України – 5
  • нагороджених  Нагрудним знаком  «Василь Сухомлинський» - 1
  • мають вищу категорію –19
  • І категорію –3
  • ІІ категорію – -
  • категорію «спеціаліст» -4

Численний  дитячий  колектив школи  називає  її  «другою  родиною».

За  період  з  1985  по  2012 року  школу  закінчили  1426  учні.  З  них нагороджені:

• золотою медаллю – 61:
  • срібною медаллю – 19.

Наші діти постійні учасники  і  призери  міських,  обласних і  Всеукраїнських олімпіад

Учителі  нашої  школи  приймали  участь  в  обласному  конкурсі  «Учитель року»:

1999 рік – вчитель  географії  Рибалко  Катерина  Андріївна:

2000 рік – вчитель  математики  Степаніщенко  Наталія  Миколаївна;

2000 рік – вчитель  біології  Сімонова  Алла  Петрівна;

2001 рік – класний  керівник  Степаніщенко Наталія  Миколаївна.

Учителі  нашої  школи  приймають  активу  участь  у  педагогічних  виставках, де  їх  наробки  відмічають  дипломами, грамотами.

У 2004  році  в  школі  відкрито  виставкову  залу,  у  2006  році  картинну  галерею, де  з  успіхом  проходять  і  персональні  виставки  наших  зірочок,  і  постійні  виставки за  напрямками.

У  2010  році  відкрито  музей  історії  школи.

Школа  плідно  співпрацює  з  ВНЗ

Співпраця школи з Національним гірничим університетом

Важливим аспектом, що визначає характер змін у системі освіти, є науково-технічний прогрес і його вплив на соціальні та суспільні відносини. Комп`ютерні технології постійно вдосконалюються, стають більш насиченими, ємними, гнучкими, продуктивними, націленими на різноманітні потреби користувача.  Комп`ютери стрімко увійщли в різноманітні сфери повсякденної діяльності суспільства, тому широке запровадження комп`ютерної техніки у процес навчання є важливим завданням для педагогів. Організація навчально-виховного процесу у школі свідчить, що чим частіше використовуються комп`ютери у процесі вивчення різних предметів, тим раніше учні починають працювати з комп`ютером, тим ефективнішими є результати навчання.

З  метою  розширення  й  зміцнення  творчої  співдружності  в області  інноваційних  технологій  SolidWorks, наша школа та Навчальний центр за технологіями CAD/CAM/CAE/PDM Національного гірничого університету уклали договір про впровадження в навчальний процес програмного комплексу SolidWorks при вивченні дисциплін «Комп`ютерне  моделювання»  та  «Креслення».

Школа визначається індивідуальним підходом до учнів, профільним навчанням, вивченням двох іноземних мов з 2005 року, відродженням національних традицій, зміцненням зв`язків сім`ї, школи та громадськості, формуванням відповідального ставлення  до  особистого здоров`я.

Наші пріоритети:

- інноваційна управлінська діяльність:

- створення рівних умов для якісної освіти соціально-незахищенних дітей;

- розвиток творчої особистості;

- сприяння розвитку учнівського самоврядування;

- комп'ютерізація освіти;

- впровадження здоровязберігаючих технологій;

- підвищення фахової майстерності педагогічних працівників.

Адреса школи: 51940. м. Кам'янське Дніпропетровської  обл., б-р Героїв 22