Комунальний заклад " Середня загальноосвітня школа № 21" Кам'янської міської ради



 


Звіт про навчально-виховну роботу СЗШ № 21 за 2016-2017 н.р.

 

       Школа відповідно до нових завдань освіти ХХІ століття має готувати людину,   органічно  адаптовану   до   життя.  Уся робота педагогічного колективу вирує навколо дитини. Педагоги розуміють, що учень – це не той, кого вони навчають, а той, хто у них навчається, і перш за все особистість. Головним завданням закладу є надання якісних освітніх послуг. З метою визначення результативності роботи педагогічного колективу в цьому напрямку здійснюється моніторинг рівня професіоналізму вчителів, вихованості  та навчальних досягнень учнів.

    

     Учитель – особлива людина. Його творчий потенціал – реальний шлях до успіху учнів. В закладі працюють 32 вчителя. 24  педагога мають вищу педагогічну освіту.

Якісний склад педагогічних працівників:

  • спеціаліст вищої категорії – 17  (54%);
  • спеціаліст I категорії – 3 (9%);
  • спеціаліст II категорії – 1 (3 %);
  • спеціаліст – 11 (34 %).

 

       Серед традиційних та новітніх технологій, які використовують педпрацівники для розвитку креативності та творчого потенціалу учнів, особливе місце посідає система інтерактивних мультимедійних технологій; диференціація та індивідуалізація навчання; створення ситуації успіху; проблемне навчання; перспективно-випереджаюче навчання; педагогіка співробітництва; технологія саморозвитку; розвиваюче навчання; формування творчої особистості; технології групової роботи; ігрові технології; тренінгові технології.

       Підсумки роботи за рік показали рівень навчальних досягнень учнів.

          Із 207 учнів 1-4 класів на 7-12 балів вчиться 60 (52%) атестованих учнів, на 10-12 балів –9 учнів(8%). Загальний показник навчальних досягнень учнів початкових класів 100%, якісний – 52%.

          Із 152 учнів 5-9 класів на 7-12 балів вчаться 62 учня (38%), на 10-12 балів –4(2%), початковий рівень мають 4 учні (2%). Загальний рівень навчальних досягнень учнів 5-9 кл. 97%, якісний – 38%.

          Із 43  старшокласників на 7-12 балів закінчили семестр 8 (36%) учнів, на 10-12 балів – 5 учн. (23%). Загальний показник 100%, якісний 36%.

          У цілому по школі на 7-12 балів вчиться 130 (43%) учня. Високих результатів досягли 18 учнів, що становить 6%. Низький рівень сформованості навчальних навичок мають 4 учні (1%) учнів базової школи.

        Результати контрольних робіт за текстами адміністрації, які проводились протягом ІІ семестру показали, що більшість школярів в основному добре засвоїла програмний матеріал. Учні набули навички самостійної роботи, вміють працювати з текстом підручника, висловлювати свої думки, проводити спостереження, аналізувати, узагальнювати, застосовувати набуті знання на практиці. Це свідчить про те, що вчителі викладають предмети на належному науково-методичному рівні, шукають шляхи підвищення  результативності кожного уроку і позакласних заходів, правильно реалізують вимоги нових програм, використовують методи активного навчання, працюють над розвитком і вихованням особистості.

        Учні школи охоче беруть участь у різноманітних конкурсах, прагнучи продемонструвати ерудицію, загальну культуру.

 

Досягнення педагогічного та учнівського колективів у 2016-2017 н.р.

 

 

№ з/п

Назва конкурсу

Номінація

2016-2017 н.р.

 1.

Міжнародна природознавча гра «Геліантус»

 

23учасника:

Іступінь -3

ІІ ступінь- 1

ІІІ ступінь - 1

 2.

Міждународний математичний конкурс «Кенгуру»

 

88 учасників.

 3.

Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика

 

6 учасників.

 4.

Міжнародна природнича гра «Колосок»

 

23 учасника

3 дипломи ІІ ступеню.

 5.

Всеукраїнський конкурс з українознавства «Патріот»

 

21 учасник.

 6.

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»

 

20 учасників.

Переможці регіонального рівня:

І рівень - Боженова Людмила (7 кл);

ІІ рівень - Колесніков Валентин, Цвіркун Родіон( 8 кл.);

ІІІ рівень - Фішман Арина, Решетняк Анастасія, Кошова Катерина.( 8 кл.)

 7.

Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня»

 

22 учасника

 8.

Міський етап Всеукраїнської вікторини «Знавець Олімпійського руху».

 

1 учасник.

І місце – Лобода Андрій (4-Б клас)

 9.

Всеукраїнська експедиція учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

 

4 учасника

І місце

 10.

Всеукраїнський конкурс малюнків «Олімпійський рух: історія та сьогодення»

 

2 учасника

 11.

Обласний етап Всеукраїнської вікторини «Знавець Олімпійського руху».

 

1 учасник.

Лобода Андрій (4-Б клас)

 12.

Всеукраїнська онлайн – вікторина «Бути європейцем»

 

5 учнів

 13.

Міськи змагання під егідою UNICEF

Футбол

І місце – змішана команда вікової группи U-12

 14.

Обласний конкурс «Золотий колобок»

 

9 учасників

ІІ місце Кошова Катерина (8 кл), Решетняк Анастасія (8 кл),

ІІІ місце – Довбун Олександра (10 кл),

Кільчинська Анастасія (10 кл).

Визнані оригінальними роботи Жорнік Олександри,

Цвіркуна Родіона і Фішман Арини.

 15.

Обласні змагання на призи клубу «Шкіряний м’яч»

Футбол

 

 

Міні-футбол

ІІ місце – команда хлопчиків 2006 р.н.

 

ІІ місце – команда хлопчиків 2006 р.н.

 16.

Обласний конкурс змагання юних натуралістів «Знаю, умію, дію – 2015»

 

6 учасників

 17.

ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з географії

 

ІІІ місце - Ляшенко Сніжана (9 кл)

 18.

ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з німецької мови

 

9 клас – 4 місце;

10 клас - 5 місце.

 19.

ІІ етап Всеукраїнської  олімпіади з трудового навчання

 

ІІ місце - Буц Микола  (10 кл);

ІІ місце - Олійник Владислав (9 кл).

 20.

ІІ етап Всеукраїнської  олімпіади з інформаційних технологій

 

ІІ місце - Фішман Арина (8 кл).

 21.

Міський фестиваль-конкурс художньої творчості «Віват, талант!»

Вокал

 

 

 

Хореографія

 

 

 

«Декоративно – ужиткове мистецтво»

Солісти-вокалісти:

ІІ місце - Кривоніс Маргарита (9 кл);

ІІІ місце - Кокалюк Єлизавета (7 кл);    ІІІ місце - Ансамбль «Веселі нотки»;

 

І місце - Олійник Валерія (11 кл);

ІІ місце – Ансамбль «Натхнення» (7-9т кл);

 

 

ІІ місце - Струтинський Владислав (7 кл);

Олійник Владислав (9 кл)

 22.

Спортивно масовий захід «Ігри чемпіонів»

 

ІІ місце: збірна команда 4 – 6 кл (20 учасників)

 23.

Міський конкурс родинної творчості «Скарби родинної криниці»

 

2 кл – Гостєв Максим;

9  кл - Кривоніс Маргарита;

4 кл - Лобарєва Вероніка.

 24.

Міський зльот – конкурс

 ЮІР – 2015

 

Команда 8-9 кл;

5 місце

 25.

Міський конкурс екологічних плакатів «Чужої біди не буває»

Конкурс «Якщо не сьогодні, то коли»

3 учасника.

 26.

Всеукраїнська предметна олімпіада «Олімпус»

  •  

Хімія – 11 учасників;

Біологія – 23 учасника;

Географія - 20 учасників (1 Диплом І ступеню, 6 Дипломів лауреатів);

Історія - 12 учасників (2 Дипломи І ступеню, 5 Дипломів лауреатів).

 27.

І обласний етап Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України

 

3 учасника: географія, екологія, інформатика.

ІІІ місце - Фішман Арина  (відділення технічних наук)

 28.

Міські змагання з баскетболу

 

 

ІІІ місце серед 8-9 кл

 29.

Всеукраїнський читацький марафон «Благодійні читання-2016»

 

5 учасників – учні 8 класу;

Переможець конкурсу – Фішман Арина (8 кл.)

 30.

Фестиваль-конкурс дитячої творчості «Урок казки»

 

3 учасники.

І місце – Загінайко Тетяна (4-А кл).

 31.

Міський конкурс творів та малюнків «Моя майбутня професія»

 

І місце – Терентієва Валерія (7 кл),

Литвин Поліна (8 кл), Кузіна Аліна (8 кл).

 32.

Міський конкурс «Собори наших душ»

 

І місце – Чупракова Олександра (8 кл).

 33.

Всеукраїнський молодіжний конкурс творчих робіт «Образ миру»

Літературний конкурс

Лауреат конкурсу - Невстакай Владислава.

Учасниця виставки у Київській галереї Р.А.

 34.

Міський конкурс вокалістів «Співоча перлина»

 

ІІ місце – Кокалюк Єлизавета (7 кл).

 35.

Міський конкурс малюнків «Моя мама найкраща у світі»

 

20 учасників.

І місце – Терентієва Валерія (7 кл).

 36.

Конкурс дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня»

 

1 учасник.

 37.

Міський конкурс агітбригад «Молодь за здоров’я»

 

ІІІ місце – шкільна команда «Максимум».

 38.

Міжнародна гра зі світової (української і зарубіжної) літератури «Sunflower»

 

20 учасників;

4 учасника - Диплом переможця Всеукраїнського рівня

 39.

Восьма Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2017»

«Компетентнісний  підхід – основа якості змісту навчально-виховного процесу»

Диплом «За активну участь у створенні сучасної якісної системи національної освіти»

 

      Окремим напрямом науково-методичної роботи стала участь педагогічних працівників в інноваційній роботі:

  • школа працює за інформаційно-технологічним профілем: у старших класах введено навчальний предмет «Комп’ютерне моделювання», 9-ому класі організовано допрофільне навчання;
  • навчальний заклад приймає участь в Міжнародному освітньому проекті «Технології SolidWorks в сферу освіти»;
  • у 2016-2017 н.р. продовжувалось науково-технічне співробітництво з Національним гірничим університетом в області застосування інноваційних технологій SolidWorks;
  • вчителі 1-х та 2-х класів працюють за технологією «Мнемотехніка»;
  • вчитель основ здоров’я впроваджує тренінгові технології навчання;
  • вчителі - предметники застосовують:
  • проектні технології;
  • технології проблемного навчання;
  • ІКТ;
  • технології виховання успіхом;
  • здоров’язберігаючі технології.

  

На базі закладу проведені заходи міського рівня:

                                                                                                                                                                         - відкриття міських змагань з військово-прикладного багатоборства (квітень, 2017);

- обласні змагання з військово-прикладного багатоборства (травень, 2017).

- відкрите засідання євроклубу « Дружба» ( травень, 2017 р.)

 

 

 

      Належна увага приділяється зайнятості учнів в позаурочний час.

У школі працює спортивний клуб «Зміна» (керівник Бабенко С.І.), який є ініціатором спортивних змагань серед учнів школи з різних видів спорту. Баскетбольна команда на базі клубу «Зміна» - переможець районних, міських, обласних змагань. Футбольна команда школи (тренер Мартишов О.В.) неодноразовий переможець обласних змагань на приз клубу «Шкіряний м’яч».

      Навчальний заклад співпрацює з наступними установами:

  •  Національний гірничий університет;
  • Дніпровський державний технічний університет;
  • Мала академія наук;
  • Дніпродзержинський історичний музей;
  • центральна міська бібліотека;
  • лівобережна школа мистецтв;
  • будинок дитячої творчості;
  • художня школа ім. Першудчева;
  • Дніпродзержинський дитячий екологічний центр.